Pratik Güzellik Sırları!!!

Pratik Güzellik Sırları!!!

İlk bakışta insanlar sizi dış görünüşünüze göre yargılar ve ona göre davranırlar. Bu nedenle insanın kendine özen göstererek hem kendine hem de çevresine saygı duyduğunu gösterir. Güzel bir cilt, bakımlı tırnaklar, saçlar, dişler, ince bir vücut, bunları kim istemez ki. İşte bu konuda bazı pratik bilgiler; Dişleriniz sararmış şekilde görünüyorsa; soda ve liman suyunu karıştırarak […]

İlk bakışta insanlar sizi dış görünüşünüze göre yargılar ve ona göre davranırlar. Bu nedenle insanın kendine özen göstererek hem kendine hem de çevresine saygı duyduğunu gösterir. Güzel bir cilt, bakımlı tırnaklar, saçlar, dişler, ince bir vücut, bunları kim istemez ki. İşte bu konuda bazı pratik bilgiler;

Dişleriniz sararmış şekilde görünüyorsa; soda ve liman suyunu karıştırarak dişlerinize sürün ve fırçalayın.

Özellikle yaz aylarında çirkin bir görüntü oluşturan dirseklerdeki kabuklanma ya da sert dokuyu bir çay kaşığı bal ve zeytinyağı karışımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bu karışım dirsekleri yumuşatır ve rahatça kısa kollu kıyafet giyebilmenize imkan verir.

Çabuk kırılan tırnaklarınızdan için yapmanız gereken limon ve zeytinyağını karıştırıp tırnaklarınızı bu karışımda bir süre bekletmek olsun. Bu sayede daha güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca tırnaklarda oluşan sararmalar yine bu karışım sayesinde geçecektir.

Dudaklarınız kuruyor ve kabuklanma yapıyorsa limon suyu kullanın. Gece yatmadan önce dudaklarınıza süreceğiniz limon suyu sayesinde sabah uyandığınızda ölü deriden kurtulmuş olacaksınız.

Dudak çeverisindeki kırışıklıkları engellemek için işaret parmağınız ile dudağınıza baskı uygulayın aynı anda üflemeye çalışın. Bu yöntem kaslarınızı geliştirir ve kırışık oluşumunu engeller.

Saçlarınız çok çabuk yağlanıyor ve bu durum sizin için artık işkence haline geliyorsa yapmanız gereken limon suyu ile saçlarınıza bakım yapmak. Böylece saçlarınız daha geç yağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN