Örgü puantiyeli kazak modelleri örnekleri

Örgü puantiyeli kazak modelleri örnekleri

Örneklerin büyük halini görmek için resime tıklayınız ON Mor iplikle 64 ilmek başlayalım. 2 sıra 1 ters 1 düz lastik örelim. Pembe, beyaz, sarı ve yeşilden 2 sıra örelim. Mor zemin düz örgüsüne geçelim. 15 cm (36 sıra) ördükten sonra sırasıyla önce pembe, mor, sarı, beyaz, yeşil ve mordan 2′şer sıra düz örelim. Mor sıranın […]

suslemeli-bebek-kazak-modeli

Örneklerin büyük halini görmek için resime tıklayınız

ON
Mor iplikle 64 ilmek başlayalım. 2 sıra 1 ters 1 düz lastik örelim. Pembe, beyaz, sarı ve yeşilden 2 sıra örelim. Mor zemin düz örgüsüne geçelim. 15 cm (36 sıra) ördükten sonra sırasıyla önce pembe, mor, sarı, beyaz, yeşil ve mordan 2′şer sıra düz örelim. Mor sıranın bitiminde yanlardan 5′er ilmek keselim. Pembe iplikten 8 cm (19 sıra) örelim. Ortayı bulup önce 7 sonra 2,2,2,1,1 kesip 15 ilmeği omuz için keserek yakanın diğer tarafını örelim.
ARKA
Lastiğini ön gibi ördükten sonra mor düz örgüye geçelim. 22 cm örüp kol keselim. 14 cm örüp ilmekleri kapatalım.
KOL
Lastiği 5 cm (30 ilmek) örelim. Düz sırada 40 ilmeğe arttırıp 24 cm (43 sıra) ördükten sonra keselim. Parçaları birleştirip yakadan ilmek alarak yakayı örelim ve omuzu birleştirelim.
Tığ ile örülen toplar:
10 zincir çekip halka yapalım. 2 kerede çıkılan direklerle (trabzan) dolduralım. 2. kez trabzan aralarına trabzan yapalım. 3. sırada 3 trabzanda 1 trabzan yapıp yuvarlağı daraltalım, içine küçük iplik yumağı yapıp sıkıştırıp yuvarlağı kapayalım. Topları zincirlerle birleştirip salkımlar yaparak kazağa dikelim. Robada, pembe renk iplikle düz örgü formunda (v,v) puantiyeler iğneyle işlenecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN