Namaz Başörtüsü İçin İğne Oyası Modelleri

Namaz Başörtüsü İçin İğne Oyası Modelleri

Genç bayanların çeyizlerini süsleyen namaz başörtüleri en fazla ilgi gören namaz başörtüsü iğne oyalarındandır. Namaz başörtüleri genellikle beyaz renkte tülbent kenarlarına işlemelerle yapılır. Bu sayede hacılık görevini yerine getirecek kişilerin rahatlıkla kullanması sağlanır. Namaz başörtüleri geçmişten günümüze kadar anneanne ve babannelerimizin büyük emekler harcayalarak yaptıklarıiğne oyası namaz başörtüsü modelleri olarak sandıklarda ve çeyizlerde yerini almaktadır. […]

Genç bayanların çeyizlerini süsleyen namaz başörtüleri en fazla ilgi gören namaz başörtüsü iğne oyalarındandır. Namaz başörtüleri genellikle beyaz renkte tülbent kenarlarına işlemelerle yapılır. Bu sayede hacılık görevini yerine getirecek kişilerin rahatlıkla kullanması sağlanır. Namaz başörtüleri geçmişten günümüze kadar anneanne ve babannelerimizin büyük emekler harcayalarak yaptıklarıiğne oyası namaz başörtüsü modelleri olarak sandıklarda ve çeyizlerde yerini almaktadır.

Namaz başörtüsü modelleri yörelere ve bölgelere göre farklılıklar göstermektedir. Düze sade namaz başörtüleri oyalayacağınız gibi pullu ve daha gösterişli namaz başörtüleride kullanabilirsiniz. İğne oyası namaz başörtüsü örneklerinde genellikle mavi , yeliş, mor gibi renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.Eğer kullanacağınız namaz başörtüsünü dantel süsleme yapacak iseniz beyaz ip kullanmanızı öneriyoruz.

Eğer sevdiklerinize güzel bir hediye etmek istiyorsanız.Bunun için en güzel olanı iğne oyası ile yapılmış nam

başörtüsü modelleri olacaktır.Çünkü el emeği ile yapılan elişi örnekleri hazırlar olanlarına göre çok daha değerlidir.Eğer kendi yapma şansınız yoksa karadeniz iğne oyalarını tercih ederek satın alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN