Mumların Dekordaki Önemi

Mumların Dekordaki Önemi

Tarihi Antik Mısır’a yani yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan mumlar, elektriksiz anların en büyük kurtarıcılarındandır hem de birçok romantik anın en önemli şahitlerinden biridir. Fakat biz bu yazımızda mumun tarihini, aydınlatma işlevini ya da ikili ilişkileri nasıl etkilediğini incelemeyeceğiz. Mumları, evimizin dekorasyonunda nasıl kullanabileceğimizi inceleyeceğiz. Çağlar boyu dini, resmi ve gayri resmi bir çok ışıltılı, […]

puantiyeli-mumlar

Tarihi Antik Mısır’a yani yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan mumlar, elektriksiz anların en büyük kurtarıcılarındandır hem de birçok romantik anın en önemli şahitlerinden biridir. Fakat biz bu yazımızda mumun tarihini, aydınlatma işlevini ya da ikili ilişkileri nasıl etkilediğini incelemeyeceğiz. Mumları, evimizin dekorasyonunda nasıl kullanabileceğimizi inceleyeceğiz.

Çağlar boyu dini, resmi ve gayri resmi bir çok ışıltılı, pırıltılı ve önemli törende kullanıldığı gibi evlerimizde de kullanabileceğimiz bir dekorasyon malzemesidir.

Günümüzde mumlar çeşitli renklerde ve şekillerde yapılmaktadır. Kendi iç dünyamızla bağdaştıracağımız mumlar evimizin dekorasyonuna yardımcı olacağı gibi, yaydığı hafif ve güzel kokuyla terapi etkisi yaratabilir. Ayrıca renklerin insanların üstündeki etkisi de bilinmektedir. Bu yüzden seçtiğimiz mumun rengine de dikkat etmeliyiz.

Evlerimizde mumlara özel köşeler yaratabiliriz. Değişik şekillerdeki mumlar yada tea light larla kullanabileceğimiz şamdanlarla bu köşeler gayet şık ve dekoratif duracaktır.

Mumlara özel bir köşe ayırmak istemezseniz ama mumları seviyorsanız sehpalarınızın üstüne bibloların arasına, onların uygun mumlar yerleştirebilirsiniz. Bu mumları kullandığınız taktirde, dekorasyonunuz belirli aralıklarla da değişmiş olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN