Kadınlarda Bakım Nasıl Olmalıdır

Kadınlarda Bakım Nasıl Olmalıdır

Son yıllarda bakımlı erkeklerin sayısı oldukça arttıysa da, kişisel bakım konusunda kadınlar halen liderliği açık ara sürdürmektedir. Kişisel bakım denildiğinde öncelikle akla cilt bakımı gelmektedir. Güzel bir cilde sahip olabilmenin yolu ise sağlıklı yaşamaktan geçmektedir. Cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli etmenler, aşırı alkol ve sigara tüketimi, uykusuzluktur. Bu yüzden cilt bakımı konusuna geçmeden […]

Son yıllarda bakımlı erkeklerin sayısı oldukça arttıysa da, kişisel bakım konusunda kadınlar halen liderliği açık ara sürdürmektedir. Kişisel bakım denildiğinde öncelikle akla cilt bakımı gelmektedir. Güzel bir cilde sahip olabilmenin yolu ise sağlıklı yaşamaktan geçmektedir.

Cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli etmenler, aşırı alkol ve sigara tüketimi, uykusuzluktur. Bu yüzden cilt bakımı konusuna geçmeden önce uzak durmamız gereken kavramlara değinmemiz gerekmektedir. Yerçekiminden kaynaklı olarak vücudumuz daima aşağıya doğru sarkma eğilimindedir. Bu yüzden yapmamız gereken tüm masaj hareketlerini aşağıdan yukarıya doğru dairesel olarak yapmamız gerekmektedir. Parlayan Sağlıklı bir cilt için her gün ayna karşısında yüzümüzü kontrol ederek günün stresinden kaynaklanan kırışıkları masajla yok ediniz. Masaj yaparken yumuşak uçlu bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Cildinize peeling uygulamanız ayrıca cildinizin parlak görünmesine sebep olacaktır. Cilt bakım maskesi kullanımıyla ise cildinizin hava almasını ve geç yaşlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir başka konu ise düzenli diş bakımıdır. Diş bakımı sadece günde 2 sefer ve 2 dakika diş fırçalamaktan ibaret değildir. Bir diş hekimine iki ayda bir diş ve diş etlerinizi sağlık taraması yaptırmanız gereklidir. Dişlerinizi fırçalarken sert hareketlerden kaçınmalı aşağıdan yukarı ve dairesel olacak şekilde dişlerinizi fırçalamalısınız.

Ölümüne diyetlerden uzak durunuz, bir haftada 10 kilo vermek vs gibi kavramlar sizi kandırmasın, kilolarınızdan kurtulmak isterken sağlığınızdan da olabilirsiniz. Siz çok radikal kararlar verebilirsiniz ancak cildiniz sizinle aynı fikirde olmayabilir. Bu yüzden diyetleriniz ve egzersizleriniz diyetisyen kontrolünde yapınız. Yüksek etkili egzersizler, koşmak, ağırlık çalışmak, gereğinden fazla ve hızlı spor yapmak hem bedeninize hem de cildinize zarar vermektedir. Bu yüzden spor yaparken uzman bir antrenör kontrolünde spor yapmanız cildiniz için önemli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN