İlham Verici Modern Keçe Kapı Süsü Modelleri

İlham Verici Modern Keçe Kapı Süsü Modelleri

Evinizi farklılaştırmak ve evinize kişilik katmak ister misiniz? Bunu için hiç te pahalı dekoratif eşyalara ihtiyacınız yok. Sitemizden bulabileceğiniz yapımı çok basit ve maddi yönden sizi hiç sıkmayacak basit dekoratif tariflerimizi kullanabilirsiniz.  Bugün basit ve eğlenceli eşyamız kapı süsü. Keçe kapı süsleri ile evinize gelen misafirler daha kapıda etkilenerek sizin ne kadar becerikli ve renkli […]

Evinizi farklılaştırmak ve evinize kişilik katmak ister misiniz? Bunu için hiç te pahalı dekoratif eşyalara ihtiyacınız yok. Sitemizden bulabileceğiniz yapımı çok basit ve maddi yönden sizi hiç sıkmayacak basit dekoratif tariflerimizi kullanabilirsiniz.  Bugün basit ve eğlenceli eşyamız kapı süsü. Keçe kapı süsleri ile evinize gelen misafirler daha kapıda etkilenerek sizin ne kadar becerikli ve renkli bir kişilik olduğunuzu anlayacak.

Modern ve sizlere ilham verecek kapı süsü modellerini konumuzun sonundaki galerimizde bulabilirsiniz. Peki basitçe keçeden kapı süsü nasıl yapılır. Kısaca bunuda sizlere anlatalım.

Çok basit ve ucuz malzemeler kullanarak yapabileceğinizkeçe kapı süslemelerinin yapım aşamalarını anlatmaya başlayabiliriz. Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri temin edelim. İstediğiniz renklerde keçe kumaşı, silikon, köpük halka, tığ ya da şiş gibi uzun çubuk formunda bir nesne, kağıt, kalem ve makas.

Öncelikle kağıt kalemi elimize alalım ve çiçeğimiz için spiral formunda bir model çizelim. Bu modeli kullanarak çiçeğimizi yapacağımız için boyutunu iyi ayarlayalım. Daha sonra keçe kumaşınızı birkaç kat olacak şekilde katlayın ve bu modelin altına koyun. Makas yardımıyla modelin çizgilerinden giderek kumaşı ve modeli kesin. Böylece salyangoz sırtı şeklinde bir kumaş elde etmiş olmanız gerekir. Bu şekillerden çokça yapın.

Daha sonra kestiğimiz şekillerden bir kat kumaş alalım. Tığımızı bir ucuna dolayarak yavaş yavaş içe doğru kıvıralım. Bu sayede kumaşın gül şeklini aldığını göreceğiz. Kestiğimiz bütün spiral keçe parçalarına aynı işlemi yapalım. Farklı renkte kumaşlar kullanarak daha hoş ve renkli bir keçeden yapılma kapı süsü elde edebiliriz. Uçlarını az silikonla yapıştırarak açılmasın önleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN