İğne Oyası ile Yapılan Havlu Kenarı Modeli ve Yapımı , Anlatımlı

İğne Oyası ile Yapılan Havlu Kenarı Modeli ve Yapımı , Anlatımlı

İğne oyası ile ypaılan havlu modelinin yıldız şekilleri havlu kenarı modelini daha güzel gösteriyor doğrusu…  Havlu kenarının yapımı ise şu şekilde;   1. sırada 10-12 zincir çekip bir halka oluşturun. 8 tane kutucuk yapıyoruz. Kutucuk aralarındaki zincirler 3′er tane. 2. sırada alt sıranın kutucuklarını 4′er birit ile doldurun. dolguları yaparken tığa ipliği bir kez dolayın […]

İğne oyası ile ypaılan havlu modelinin yıldız şekilleri havlu kenarı modelini daha güzel gösteriyor doğrusu… 

Havlu kenarının yapımı ise şu şekilde;
 
1. sırada 10-12 zincir çekip bir halka oluşturun. 8 tane kutucuk yapıyoruz. Kutucuk aralarındaki zincirler 3′er tane.
2. sırada alt sıranın kutucuklarını 4′er birit ile doldurun. dolguları yaparken tığa ipliği bir kez dolayın ( yani normal birit ).
3. sıra: alttaki sıranın boş kutu kısımlarına 3′er birit ile doldurun. yalnız bu biritleri yaparken ipliği tığa iki kez dolayın (uzun birit). dolgu aralarında 7 zincir çekin.
4. sıra: boş kutucukları 9 birit ile doldurun bunlar da uzun birit olacak. arada ise 5 zincir çekin.
tığ ile işimiz bitti. örneğin arka yüzünü çevirip iğne oyasına başlayın. iğne ile ortalama her biritin başına batarak basit ilmekler atın. piramit gibi yapın.
en üst sırayı da renkli ip yada sim iple geçin.
en sonunda motifin ortasına renkli yada simli iple biritlerin üzerine gelecek şekilde biritle dolgu yapın. biritler 4 veya 5 tane olabilir( ipin kalınlığına göre ). 3 ila 4 zincir çekip diğerine geçin. bu şekilde tamamlayın.
igne-oyasi-havlu-modeli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN