Düğmeli El Örgüsü Bebek Hırka Modeli

Düğmeli El Örgüsü Bebek Hırka Modeli

9-12 Ay Malzeme: Lüks Minnoş Renk No: 3256 (2 yumak) Şiş No: 3.5 Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, ilmek kaydırma, haraşo, burgu modeli Aksesuar: 5 adet düğme Bu şirin modelimizi sizlerde aynı renkleride yapmak isterseniz. Malzeme ve renk numaralarını nakodan temin edebilirisiniz. Sizlere yardımcı olacak diyagram ve şemaları yazımızın sonunda verdik. Kolay gelsin… YAPILIŞI: […]

DGMELI~1

9-12 Ay
Malzeme: Lüks Minnoş
Renk No: 3256 (2 yumak)
Şiş No: 3.5
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, ilmek kaydırma, haraşo, burgu modeli
Aksesuar: 5 adet düğme

Bu şirin modelimizi sizlerde aynı renkleride yapmak isterseniz. Malzeme ve renk numaralarını nakodan temin edebilirisiniz. Sizlere yardımcı olacak diyagram ve şemaları yazımızın sonunda verdik. Kolay gelsin…
YAPILIŞI:
ARKA: 64 ilmek başlanır. 2 dış hamsa 1 sıra düz, 2 diş haraşo. 4 cm diyagramdaki model, 2 diş haraşo, 1 sıra düz,2 dış haraşo örülür Örgüye; 2 sıra düz, 1 dış haraşo, 2 sıra düz…şeklinde devam edilir. Beden boyu 21 cm örülerek kol evi için her sırada, her iki taraftan 12 defa 1 ‘er ilmek kesilir. Beden boyu 26 cm de kalan 40 ilmek 2 cm haraşo örülüp, ilmekler hır defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 32 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür.
KOLLAR: 40 ilmek haşlanır, 2 diş haraşo, 1 sıra düz, 2 dis haraşo örülür. Örgüyü; 4 sıra dü?, 1 dis haraşo…şeklinde devam edilir. Her iki taranan 3 om arayla 4 defa 1 ‘er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2+13 defa 1′er ilmek kesilir. Kol boyu 23 cm de 2 cm haraşo örülüp, kalan 18 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
ÖN BORDÜRLER: Ön ortalanndan şişe 66′şar ilmek çıkarılır. 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 3 cm arayla 5 adet ilik açılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN