Bebekler Hazır Mama Kullanımı İçin Tavsiyeler

Bebekler Hazır Mama Kullanımı İçin Tavsiyeler

Bebeklerimize hazır mama yedirmelimiyiz veya bebeklerimize her ucuz olan mamayı ve pahalı olanı mamayı yedirmeliyimiz. Bebekler için hazır mama uygunmudur. Dünyaya yeni gelen bir bebek için anne sütü kadar değerli bir besin yoktur. Doğumdan itibaren en az altı ay anne sütü ile beslenen bebeklerin daha sağlıklı büyüdükleri kanıtlanmıştır. Bebeğe anne sütünün verilmesinin mümkün olmadığı durumlarda […]

Bebeklerimize hazır mama yedirmelimiyiz veya bebeklerimize her ucuz olan mamayı ve pahalı olanı mamayı yedirmeliyimiz. Bebekler için hazır mama uygunmudur.

Bebekler Hazır Mama Kullanımı
Bebekler Hazır Mama Kullanımı

Dünyaya yeni gelen bir bebek için anne sütü kadar değerli bir besin yoktur. Doğumdan itibaren en az altı ay anne sütü ile beslenen bebeklerin daha sağlıklı büyüdükleri kanıtlanmıştır. Bebeğe anne sütünün verilmesinin mümkün olmadığı durumlarda hazır mamalar devreye girer. Bazı annelerin vücudu yeterli süt üretmezken bazı annelerinde sütü bebeğinin ihtiyacından fazladır.

Bebek mamaları anne sütü kadar olmasa da anne sütüne en yakın süt olma özelliğine sahiptir. Birçok mama markası olduğunu düşünürsek doktorunuzun tavsiye ettiği hazır mamayı kullanmanızda fayda var. Bebeklere bir yıldan önce inek sütü vermek oldukça sakıncalıdır. Eğer bebeğiniz bir yaşından küçük ve sizde bebeğinize yetecek kadar süt bulunmuyor ise kesinlikle hazır mamalar ile bebeğinizi beslemelisiniz. Bebeğinize hazır mama vereceğiniz durumlarda, mama kutuları üzerinde bulunan hazırlanma talimatlarını dikkate almalısınız.

Günde kaç öğün verilmesi gerektiği ve hazırlanması gereken miktar kutular üzerinde yazılmıştır. Bebeğiniz hazırladığınız mamayı her zaman bitiremez, böyle bir durum karşısında kalan mama başka bir öğüne saklanmamalı ve hemen dökülmelidir. Bebeğinizi her öğünde taze olarak hazırladığınız hazır mama ile beslemelisiniz. Hazır mama ile beslenen bebeklerde az bir miktar kusma ile karşı karşıya kalınabilir. Bebeklerin midelerinin hassas olduğunu düşünürsek hemen paniklememeliyiz. Deneyimli annelerde bilir ki bebekler midelerine aldıkları fazla sütü kimi zaman kusarak çıkarırlar. Eğer bebeğinizin kusması fazla ise o zaman bir doktora göstermeniz gerekir.

Anne sütünün bebekler için en önemli besin olduğu bilinen bir gerçektir. Hazır mamalar ancak annede bebeğin ihtiyaç duyduğu kadar süt bulunmaması durumunda takviye olarak verilmelidir. Anne süt miktarını arttırmak için dikkatli beslenmeli ve süt arttırıcı besinlere ağırlık vermeli. Sütü yetersiz kalan anneler emzirmeyi kesinlikle bırakmamalı ve bebeğine ek besin olarak hazır mama vermelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN