Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Mumların Dekordaki Önemi

puantiyeli-mumlar

Tarihi Antik Mısır’a yani yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan mumlar, elektriksiz anların en büyük kurtarıcılarındandır hem de birçok romantik anın en önemli şahitlerinden biridir. Fakat biz bu yazımızda mumun tarihini, aydınlatma işlevini ya da ikili ilişkileri nasıl etkilediğini incelemeyeceğiz. Mumları, evimizin dekorasyonunda nasıl kullanabileceğimizi inceleyeceğiz.

Çağlar boyu dini, resmi ve gayri resmi bir çok ışıltılı, pırıltılı ve önemli törende kullanıldığı gibi evlerimizde de kullanabileceğimiz bir dekorasyon malzemesidir.

Günümüzde mumlar çeşitli renklerde ve şekillerde yapılmaktadır. Kendi iç dünyamızla bağdaştıracağımız mumlar evimizin dekorasyonuna yardımcı olacağı gibi, yaydığı hafif ve güzel kokuyla terapi etkisi yaratabilir. Ayrıca renklerin insanların üstündeki etkisi de bilinmektedir. Bu yüzden seçtiğimiz mumun rengine de dikkat etmeliyiz.

Evlerimizde mumlara özel köşeler yaratabiliriz. Değişik şekillerdeki mumlar yada tea light larla kullanabileceğimiz şamdanlarla bu köşeler gayet şık ve dekoratif duracaktır.

Mumlara özel bir köşe ayırmak istemezseniz ama mumları seviyorsanız sehpalarınızın üstüne bibloların arasına, onların uygun mumlar yerleştirebilirsiniz. Bu mumları kullandığınız taktirde, dekorasyonunuz belirli aralıklarla da değişmiş olacaktır.

BİLGİLER
tarafından 30 Aralık 2012 - 02:18 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 585 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Bayan Mevsimlik Örgü Modelleri(Elbise,Etek,Bluz,Hırka,Yelek 240)
Bayan Mevsimlik Örgü Modelleri..

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Anlatımlı Bebek Çocuk Örgü Hırka Modelleri(250)
Anlatımlı Bebek Çocuk Örgü Hır..

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri