Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Kaş Şekillendirme Yöntemleri Kaş Nasıl şekil alır

 

Biz bayanların kaşlarımızı yaşımıza uygun ve yüz hattımıza uygun olarak şekillendirmek için çok emek harcadığımız bütün dünya tarafından bilinmektedir. Kaşlarımızı nasıl şekillendirmeliyiz.

kassekillendirme

Bir zamanların ince ve kalkık kaşlar modası sona yaklaşıyor. Uzmanlar, kaşlarını tekrar düzene sokmak isteyenler için gerekli ipuçlarını ve yaş gruplarına göre dikkat edilmesi gereken kaş şekillendirme önerilerini sıralıyor.

Kalın ve doğal kaşlar geri geliyor. İyice incelmiş, yok edilmiş, botoksla havalanmış kaşlara son. İşte, kaşlarınızı tekrar düzene sokmak ve doğal haline döndürmek için sırlar ve yaşlara göre kaşlar.

20′li yaşlarda sadeliği seçin

Akla her gelenin yapıldığı yaşlar, 20′li yaşlardır… Oysa, uzmanlar gençlerde doğal kaşta ısrarcı. Tavsiyeleri, gerekli değişikliklerin dışında kaşlarına dokunmamaları. Peki, bu değişikliklerin gerekli olup olmadığına nasıl karar verilmeli?

Kaşınızda 2 çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin yanından burnunuzun köküne kadar, diğeri de, burun deliğinizden gözünüzün dış kenarından yukarı devam etsin. Kaşlarınız, bu 2 çizginin arasında kalmalı. Yani, 2 çizgi dışındaki tüyleri alabilirsiniz. Ancak, tüyleri çıkış yönünde almalı, düzenini bozmamalısınız.

30′lu yaşlarda eski hatalara yeni çözümler

İncecik, oyuk, kalkık… Denemediğiniz stil kalmadı; şimdi kaşlarınızın böyle asi olması o kadar normal ki. Onları yeniden ehlileştirmeniz zor ama imkansız değil. Yapmanız gereken; yüzünüze uyumlu yeni bir hat belirlemek ve bu hat üzerinde, yeniden özgürce çıkmalarına izin vermek. Bu yeni hattı belirlerken, yüzünüzdeki bazı kusurları da gizleyebilirsiniz. Örneğin alnı dar olanlar kaşlarını alta, yani gözlerine yakın şekilde kalınlaştırabilir. Alnı fazla açık olanlarsa tam aksini yapabilir.

Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu kusurlarını gizlemeye çalışırken, gözlerinin arasının fazla açık olduğunu düşünenler ise kaşların arasını mümkün olduğunca yakın bırakabilir.

Kaşlarınızın uzama evresinde en büyük yardımcınız, bir kaş kalemi olacak. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu, suya dayanıklı bir göz kalemi, yeni uzamakta olan kaşlarınızı kamufle etmek için idealdir. Peki, her biri başka bir yöne doğru uzayan tüylerle nasıl baş etmelisiniz? Bu tüyleri düzenli olarak eski bir diş fırçasıyla fırçalamalı ve birazcık saç jölesiyle şekil vermelisiniz.

40′lı yaşlarda bakışlarınıza gençlik katın

40 yaşını geride bırakanlar için en büyük problem, yüzün sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiyle kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının ve gözlerin üzerine yığılmaya başlamasıdır.

Bu yaşlardaki kişilerin yapması gereken ilk iş; öncelikle kaşlarını çok inceltmekten kaçınmaları, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uç kısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirler. Nasıl mı? Kaşların uca doğru olan 1-2 santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, doğal kaş çizgisinin hemen üzerine (Çok fazla yukarıda olursa yapay bir görümün olabilir) yeni bir hat çizilmelidirler.

Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense, tek bir çizgi yerine minik minik dokunuşlarla birçok küçük çizgiden yararlanmak…

BİLGİLER
tarafından 30 Aralık 2012 - 01:43 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 438 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri..

Açıklamalı bebek örgü modelleri arasında istediğiniz birçok çeşit bulunmaktadır. Kız bebek... [Devamı]

Simli İp ile örgü bayan yelek modelleri
Simli İp ile örgü bayan yelek ..

Simli iplikle örülmüş olan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 4 adet gri simli ip ile işlenmiştir.Yeleğimiz... [Devamı]

Örgü Bayan Yelek Modelleri
Örgü Bayan Yelek Modelleri

En güzel örgü bayan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 6 adet ip ile örülmüştür.Örgümüz... [Devamı]

Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü Sepet Modelleri
Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü ..

Örgü sepetimiz oturma odalarınızda içerisine çiçek koymak için şık ve ideal bir örgü modelidir.Örgümüz... [Devamı]

2018-2019 Bayan Örgü Yelek Modelleri
2018-2019 Bayan Örgü Yelek Mod..

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri