Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
İğne Oyası Örnekleri Modelleri

İğne Oyası Örnekleri
Sayfamızda en güzel ve en yeni iğne oyaları modellerini inceleyebilirsiniz ve iğne oyaları hakkında bazı ipuçlarına ulaşabilirsiniz…

Bayanların çok fazla ilgi gösterdikleri ve kendilerini oldukça yoran işlerden sayılan iğne oyaları, bayanların saatlerini alan, gözlerini bozan, uğraşarak göz nuru döktükleri işlerdendir. İğne oyasını yapmak kolay değildir ve kişi sevdikleri için yapmış olduğu bu iğne oyalarını ya kızına ya oğluna ya da çok değer verdiği insanlara hediye etmektedir. İnsanlar yapılmış olan iğne oyasına baktığı zaman ufacık olarak bir şeymiş gibi görseler ve yapılışının basit olduğunu sansalar da aslında öyle değildir. Oldukça zahmetli bir iş olan iğne oyası, bilmeyen kişi için kolay sanılabilir. Evimizin birçok yerinde kullanabileceğimiz iğne oyaları, emek harcayan bir uğraş olarak bilinmektedir.

Başörtüsü kenarlarında kullanıldığı gibi iğne oyalarını yazma kenarlarında, fular kenarlarında ve örtü kenarlarında kullanabilirsiniz. Hatta bazı bayanlar iğne oyalarında takı ve çeşitli aksesuarlarda yapmaktadır. İğne oyasından takı yapmak isteyen bayanlar, kolye yapmak istiyorlarsa öncelikle olarak ip alırlar. Yapmak istediğiniz modeli seçtikten sonra ona boncuk da takabilirsiniz. Böylece yapacağınız takı daha şık olarak görülebilir. İpinize kopça da takarak bilezik ya da kolye yapmış olabilirsiniz. Sevdiğiniz kıyafetlerin tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. 

İğne oyasından yazma kenarları yapabileceğiniz gibi fularlarınızda da iğne oyasını kullanabilirsiniz. Daha şık ve güzel olarak kullanacağınız fularlarının kenarlarını iğne oyasıyla işleyebilirsiniz. Ya da beğenerek almış olduğunuz fularda iğne oyası yoksa kendiniz tasarlayabilirsiniz. Böylece kullanmış olduğunuz fulara daha farklı ve daha şık bir hava katabilirsiniz. Yazma kenarlarında yani tülbent kenarlarında da kullanacağınız iğne oyaları, daha cazip hale gelmesi açısından da bayanların ilgi odağıdır.

Özellikle genç kızların çeyizlerinde muhakkak olmazsa olmazlar arasında yer alan iğne oyaları, el emeği göz nuru olması sebebiyle de tercih edilmektedir. En güzel iğne oyalarını sitemizin resim galerisinden inceleyebilirsiniz. İster kendi evinizde, isterseniz kızınızın ya da oğlunuzun çeyizinde kullanacağı güzel hediyeler yapabilirsiniz. Çocuklarınıza vereceğiniz en güzel hediyeler arasında sayılır. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 

BİLGİLER
tarafından 10 Mart 2013 - 11:24 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 946 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri..

Açıklamalı bebek örgü modelleri arasında istediğiniz birçok çeşit bulunmaktadır. Kız bebek... [Devamı]

Simli İp ile örgü bayan yelek modelleri
Simli İp ile örgü bayan yelek ..

Simli iplikle örülmüş olan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 4 adet gri simli ip ile işlenmiştir.Yeleğimiz... [Devamı]

Örgü Bayan Yelek Modelleri
Örgü Bayan Yelek Modelleri

En güzel örgü bayan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 6 adet ip ile örülmüştür.Örgümüz... [Devamı]

Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü Sepet Modelleri
Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü ..

Örgü sepetimiz oturma odalarınızda içerisine çiçek koymak için şık ve ideal bir örgü modelidir.Örgümüz... [Devamı]

2018-2019 Bayan Örgü Yelek Modelleri
2018-2019 Bayan Örgü Yelek Mod..

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri