Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Hamilelikte Seks

Seks aslında basit bir şey; seks yaparsınız, hamile kalırsınız, bebek doğurursunuz ve seks yapmaya devam edersiniz. Ama tabii ki gerçekler bu kadar da basit değil.
hamilelikte ve hamilelik sonrasında geçirdiğiniz fiziksel değişiklikler oldukça şaşırtıcı ve heyecan verici, ama erkekler için son derece yenidir. Peki, bu dönemde erkeklerin sekse karşı tutumları nasıl değişir? Hamile kadınlar, şiş karınlar ve yeni doğmuş bebeklerle aynı odada uyumak hakkında gerçekte neler düşünürler?

“Hadi Bebek Yapalım
Bazı erkekler için eşlerinin hamile olduğunu öğrenmek harika bir duyguyken, bazıları için de son derece sıkıntı verici ve korkutucu olabilir.
Eşlerinin bedenindeki değişiklik erkekleri ürkütse de, duruma çabuk alışabiliyorlar.
31 yaşındaki Cenk, ilk çocuğunu planlama sürecini anlatıyor: “Bebek sahibi olmaya karar verdiğimizde eşim bu durumu çok fazla ciddiye aldı. Duvardaki takvime hamile kalma şansının en yüksek olduğu günleri kırmızıyla işaretledi ve benden bu programa uymamı istedi. Bir keresinde ben bir müşterimle birlikteyken telefonumun alarmı çaldı ve her şeyi bırakıp eve gidip seks yapmam gerektiğini hatırladım! Yorgun olmam ve uyarılmamam da eşim için pek fark yaratmadı.” Cenk bu dönemde cinselliğin formalite icabı gibi olduğunu söylüyor. “Eşim bana içki içmememi söylüyor, bana sürekli balık gibi yüksek proteinli ve çinkolu yemekler yediriyordu.” Bebek sahibi olmaya çalışırken yapılan seks size okuldaki sınavlar gibi gelebilir. Artık seksi sadece zevk için yapmıyorsunuz; ya başarılı olursunuz, ya da başarısız. Bu da erkeklerin üzerinde ekstra baskı oluşturuyor. 27 yaşındaki Cem de Cenk’e katılıyor. “O birkaç ay boyunca seks hayatımızdaki bütün çılgınlıklar kayboldu. Eşim bana ‘spermlerimi saklamamı’ söylüyordu, çünkü ‘dışarı çıkmak için can atarlarsa’ daha sağlıklı ve güçlü olacaklarına İnanıyordu.” 11 aylık Cemre’nin babası Cem, eşiyle seks hayatlarının artık hamilelik öncesi haline geri döndüğünü söylüyor. “Neyse ki artık eşimin yumurtlama döneminde değil de istediğimiz her zaman seks yapabiliyoruz.”

“Aman Tanrım, bir bebeğimiz olacak!”
Eşlerinin hamile olduğunu öğrenen bazı erkekler cinsellikten soğuyabilir, kafalarını tuhaf düşünceler kurcalayabilir. 29 yaşındaki Görkem, “ipek bana hamile olduğunu söylediğinde seks isteğim anında uçup gitti. O zamana kadar her şey yolundaydı ve bebek sahibi olmayı planlıyorduk, yani eşimin hamile kalması beklenilen bir durumdu. Ama hamile olduğunu öğrendiğimde seks düşüncesi bile soğuk terler dökmeme sebep oldu. O zamanlar çok aptalca davrandığımı şimdi anlıyorum, ama o dönemde bebeğin kafası bir toplu İğne başı kadar olduğu İçin ona zarar vereceğimi düşünüyordum. Bu da bütün arzumu öldürüyordu.” Eşi hamileyken bebeğin oluşumunu kafasında canlandırmak sadece Görkem’e özgü değil. 33 I yaşındaki Osman ‘ da oğlunu koruma içgüdüleriyle doluydu. “Oğlum oralarda dolanırken seks yapmanın sapıkça olduğunu düşünüyordum. Bu yüzden de hamilelik boyunca çok fazla seks yapmadık. Aklımdakl tek şey çocuğumdu. Neyse ki hamileliğin sonlarına doğru kendime geldim ve eşime dokunmadan duramadığımı fark ettim.”Vücuduna bir bak!”
Birçok çift için hamileliğin ilk haftaları seks arzularının tavan yaptığı bir dönemdir. 32 yaşındaki Onur, “Selin hamile kaldıktan sonra seks hayatımız hiç olmadığı kadar İyiydi” diyor. “Ama Selin’in hamileliği ilerleyip kilo alması hızlanınca ben de ilgimi kaybetmeye başladım. Onu sevmediğim veya arzulamadığımdan değildi. Gün boyunca Selin’in karnının büyümesiyle övünüyor, ne kadar şirin göründüğünü söylüyor ve sürekli olarak ona sarılmak istiyordum. Ama cinsel açıdan beni çekmiyordu.” Bunu itiraf etmek istemeseler de, erkekler İçin eşlerinin giderek kilo alışını izlemek hiç de hoş olmuyor. 35 yaşındaki Serdar da Onur’a katılıyor. “Melda’nın hamileliği ilerledikçe karnının büyümesi beni şoke ediyordu. Artık onu çıplak görmek beni heyecanlandırmıyordu, iç çamaşırlarının büyüklüğü veya belleri lastikli pantolonları gibi küçük şeyler bütün arzumu söndürmeye yetiyordu.” Her iki baba adayı da eşleri seks isterken kendilerinin istememesinin sorun yarattığını söylüyor. Onur “Bir dahaki sefere bu konuda çok daha olgun davranacağım. Ama artık ikimiz de geçmişi konuşup gülebiliyoruz” diyor.

Bebek Sonrası Seks
ilk çocuklarının doğumundan sonra pek çok çift seks hayatlarının hiç olmadığı kadar iyi olduğunu söylüyor. “Yalnız kaldığımız her an birlikte oluyorduk. Eskisinden çok daha iyiydi ve hala da öyle” diyor 31 yaşındaki Koray. “Eşim Eda her zamankinden daha güzel ve canlı görünüyordu. Altı hafta sonra seks yapmaya başladığımızda birbirini yeni keşfeden çiftler gibiydik.” Bazıları içinse sekse verilen aranın olumsuz sonuçları olabiliyor. 30 yaşındaki Rüçhan, “Bütün duygularımı bebek kapladığı için yeniden seks yapmaya başlamam biraz zaman aldı. Çok uzun zamandır birlikte olmuyorduk ve sanki her şeyi en baştan öğreniyor gibiydik. Her an seks yapmak istiyordum, ama ancak bebeğin emmesi ve bezinin değişmesi aralarında beraber olabiliyorduk. Odada bir bebek varken seks yapabilmek kolay değildi.”
Yine de bu dönem birçok erkek için eşleriyle tekrar yakın ilişkiler kurabilmek için iyi bir fırsat. Hatta pek çok erkek eşini doğumdan sonra daha seksi buluyor. 28 yaşındaki Emir, “Eşim çok güzel görünüyordu. Eşimin, doğumdan sonraki fotoğraflarına bakıyorum ve onun dünyadaki en seksi kadın olduğunu düşünüyorum. Hala da öyle düşünüyorum, ama o ilk haftalar bir başkaydı.”

Yazının Kaynağı: Pembe ve Mavi Dergisi
hamile3

BİLGİLER
tarafından 23 Aralık 2014 - 23:32 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 531 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Bayan Mevsimlik Örgü Modelleri(Elbise,Etek,Bluz,Hırka,Yelek 240)
Bayan Mevsimlik Örgü Modelleri..

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Anlatımlı Bebek Çocuk Örgü Hırka Modelleri(250)
Anlatımlı Bebek Çocuk Örgü Hır..

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

2018-2019 Bayan Örgü Yelek Modelleri
2018-2019 Bayan Örgü Yelek Mod..

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri