Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Doğum Çantasında neler olmalı

Doğum Çantası
Bir bayan bu mutlu haberi aldıktan sonra ve etrafıyla paylaştıktan sonra kendileri için hayatlarında yeni bir döneminde başlangıcı olur aynı zamanda. Annenin yanında babanın heyecanı da şüphesiz unutulmamalıdır. Ve etraflarında yer alan akrabaları ve sevdiklerinin heyecanları onlarla birleşerek bebeğin doğumunu beklemeye başlarlar. Hayatlarında yeni bir sürecin başlamasıyla insanlar her şeylerini bebeğe göre düzenlemeye başlarlar. Ona ait odanın hazırlanması ve kıyafetlerin anne karnına düştüğü ilk andan itibaren alınmaya başlaması heyecanı sürüp giderken bir yandan da anne olacak bayan için her an doğuma gidilir amacıyla doğum çantası hazırlanmalıdır. Ama bu doğum çantasında neler olmalıdır? Konusunda ise yazdığımız yazıyı okumanız gerekmektedir. Hamileliğin her anı insanlar için önemli ve heyecan vericiyken, özellikle son zamanları yaklaştığı zaman doğum çantası hazırlığı bitirilmelidir. Bunun için doğum çantası hazırlanmalıdır ve hazırlanırken gerekli olan eşyalar konulmalıdır. Alınacak olan ürünlerin ihtiyacı karşılaması da önemlidir. Öncelikli olarak doğum çantası hazırlarken anne adaylarının gerekli olan eşyaları içerisine koyması gerekmektedir.

Anne olacak bayanların doğum çantasında neler yer almalıdır? Yazımızı okuduktan sonra çanta hazırlığına başlayabilirsiniz. Bazı özel hastanelerde ya da tıp merkezlerinde annelerin bu tür ihtiyaçları karşılanarak setler halinde annelere sunulmaktadır. Ancak tedbirin elden bırakılmaması gerekmektedir. Bayanların kendi kişisel eşyalarının bebeğin eşyalarıyla birlikte bulunması gerekmektedir. Doğum çantası hazırlarken öncelikli olarak malzemeleri temin etmeye başlamanızdır.

Doğum çantası içerisinde bir takım gecelik mutlaka bulunmalıdır. Bunun yanında çorap, terlik ve kişisel bakım ürünleri ve temizlik ürünleri bulunmalıdır. Hijyen açısından kullanılacak pedler ve iç çamaşırı bulunmalıdır. Ayrıca kirli çamaşırları da içerisine koyacağınız yedek poşetler de bulundurmalısınız. Kâğıt havlular ve peçeteler de sizlere çok gerekli olacaktır. Kendinizin dışında çocuğun giyimi içinde tercihler yapılmalıdır. Son haftaya kadar beklemek yerine bebek doğumdan sonra giyilecekler takım halinde de satılmaktadır. Onlardan da alarak çantanıza yerleştirmeniz gerekmektedir. 

Hastaneler ihtiyacımızı karşılar düşüncesiyle hareket etmemelisiniz ona göre hazırlıklarınızı yapmanız gerekmektedir. Doğum sonrasında da oluşacak ihtiyaçlara göre gerekenleri çantaya yerleştirmeniz gerekecektir. Her şey planladığınız şekilde bitmeyebilir. Bu yüzden sizler de hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz.

Bebeğiniz için ve sizin için en güzel günler sizinle olsun. Onun minicik elinizi avucunuza aldığınız zaman dünyalar sizin olacaktır. Onun yüzündeki tebessümü hiçbir zaman eksilmesin.

BİLGİLER
tarafından 17 Şubat 2013 - 04:37 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 809 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri..

Açıklamalı bebek örgü modelleri arasında istediğiniz birçok çeşit bulunmaktadır. Kız bebek... [Devamı]

Simli İp ile örgü bayan yelek modelleri
Simli İp ile örgü bayan yelek ..

Simli iplikle örülmüş olan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 4 adet gri simli ip ile işlenmiştir.Yeleğimiz... [Devamı]

Örgü Bayan Yelek Modelleri
Örgü Bayan Yelek Modelleri

En güzel örgü bayan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 6 adet ip ile örülmüştür.Örgümüz... [Devamı]

Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü Sepet Modelleri
Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü ..

Örgü sepetimiz oturma odalarınızda içerisine çiçek koymak için şık ve ideal bir örgü modelidir.Örgümüz... [Devamı]

2018-2019 Bayan Örgü Yelek Modelleri
2018-2019 Bayan Örgü Yelek Mod..

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri