Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Anlatımlı Örgü Erkek Bebek Hırka Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek hırka modellerimizi aylaştık. Bu modellerimiz içinden sizler de birini seçerek örebilirsiniz ancak biz bu yazımızda sizler için sarı saç örgülü hırka modelimizin yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz;
4,5 numara şiş ve tek kat ip kullanıyoruz hanımlar.
Arka kısmımız için 60 ilmekle başlayıp 3 cm haraşo örelim ve düz örgü ile devam edelim. 17 cm ördükten sonra kolu 3+2+1 olarak keselim. Toplam boy 31 cm olunca bitirelim.
Ön kısmımız için 33 ilmekle başlayıp 3 cm sıra haraşo örelim. Baştaki 5 ilmeği haraşo olarak yaka boyunca götürelim ve buraya 5 adet ilik açalım. Modelimiz için; 4 düz, 1 ters, 4 düz, 1 ters, 8 düz (ağaç kökü için), 1 ters, 4 düz, 1 ters, 4 düz örelim. Sonraki sırada 3 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 3 düz, 1 tersten sonra ağaç kökü ile devam edelim. 2 ilmeği sağ ve soldan açarken ortada 4 düz ilmek kalacak. Sonra 1 ters, 3 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 3 düz olarak devam edin. Baklavaları oluştururken ortasını pirinç örün. Ağaç kökünü 6 sırada bir sağ ve soldan açalım. Toplamda 4 adet baklava ve 12 adet ağaç kökü örülmüş oluyor hanımlar. Kolu arka gibi 3+2+1 olarak keselim. 27. cm’de yaka oyuntusundaki 5 ilmek haraşoyu kesmeden devam ettirirken, modelden 5 ilmek keselim.
Yaka kenarındaki haraşoyu bitirdikten sonra şişte bırakıp yaka için 46 ilmek daha çıkaralım (şişte toplam 56 ilmek olacak) ve 3 cm haraşo örelim.
Kol kısmımız için ise 32 ilmekle başlayıp 3 cm haraşo ördükten sonra bedendeki modeli uygulamaya başlayalım. 18 cm ördükten sonra kolu 3+2+1 olarak keselim ve omuzda 12 ilmek kalana kadar kesmeye devam edelim.

BİLGİLER
tarafından 07 Ocak 2015 - 12:33 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 588 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri..

Açıklamalı bebek örgü modelleri arasında istediğiniz birçok çeşit bulunmaktadır. Kız bebek... [Devamı]

Simli İp ile örgü bayan yelek modelleri
Simli İp ile örgü bayan yelek ..

Simli iplikle örülmüş olan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 4 adet gri simli ip ile işlenmiştir.Yeleğimiz... [Devamı]

Örgü Bayan Yelek Modelleri
Örgü Bayan Yelek Modelleri

En güzel örgü bayan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 6 adet ip ile örülmüştür.Örgümüz... [Devamı]

Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü Sepet Modelleri
Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü ..

Örgü sepetimiz oturma odalarınızda içerisine çiçek koymak için şık ve ideal bir örgü modelidir.Örgümüz... [Devamı]

2018-2019 Bayan Örgü Yelek Modelleri
2018-2019 Bayan Örgü Yelek Mod..

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri