Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Anlatımlı İğne Oyası Tomurcuk Yapımı

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel iğne oyası tomurcuk modellerimizi paylaştık. Bu tomurcuk modelimizi hem yazma kenarlarında hem de havlu kenarlarında kullanablirsiniz. Oldukça güzel bir model… Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar;

Tomurcuk modelimizin yapımında tığ kullanıyoruz hanımlar. Tığımızın geniş olan kısmına ne çok sıkı nede çok gevşek olacak şekilde ipi 25 kere sarıyoruz. İğneyi resimdeki gibi sardığımız ipin içinden geçiriyoruz ve sardığımız ipi iğneye bir kere sarıyoruz.. İğneye geçmiş olan ipi iğneye sarıyoruz yani düğüm yaparken sardığımız gibi yapıyoruz.

Düğüm yaptıktan sonra sardığımız ipi yavaşça çekerek yazı kısmından çıkartıyoruz ama tığdan tamamen çıkarmıyoruz, Burada aynı ip üzerine bir düğüm daha yaparak iyice sabitliyoruz. Çok minik bir pırpır yapıyoruz. Başına çıkıyoruz. Yine alta iniyoruz yani buraya minik bir tavşan kulağı yapıyoruz .
Alt kısmına da aynı üst kısmına yaptığımız gibi düğüm yapıyoruz. İki düğüm yaparak iyice sağlamlaştırıyoruz . İpini kesip bir çakmakla yakyıyoruz.
Önce 6-7 tane fare dişi yapıyoruz. 4 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa dönüyoruz. Dağ bitene kadar ters düğümle başa dönüp zürafa yapıyoruz. En son zürafanın iyice başına ters düğümle düğüm yapıyoruz.. İki minik pırpır yaparak yaprağı yapmaya başlıyoruz.
Ters düğümle başa dönüyoruz. Başta ve sonda artırarak 3 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa dönüp yanlardan artırarak 5 zürafa olana kadar artırıyoruz. 5 zürafadan sonra hiç arttırmadan.Sonra azaltarak zürafalar btene kadar devam ediyoruz ve bittiğinde ipi kesiyoruz. Yaprağın altına düğüm yapıyoruz. Yaptığımız tomurcuğu iğneye geçiyoruz. Tomurcuğu biraz geçmiş halde uzunca bir pırpır yapıyoruz.

İkinci tomurcuğumuzu ve ikinci yaprağımızı da aynı şekilde yapıyoruz hanımlar. Kolay gelsin…

BİLGİLER
tarafından 07 Ocak 2015 - 12:44 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 731 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri..

Açıklamalı bebek örgü modelleri arasında istediğiniz birçok çeşit bulunmaktadır. Kız bebek... [Devamı]

Simli İp ile örgü bayan yelek modelleri
Simli İp ile örgü bayan yelek ..

Simli iplikle örülmüş olan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 4 adet gri simli ip ile işlenmiştir.Yeleğimiz... [Devamı]

Örgü Bayan Yelek Modelleri
Örgü Bayan Yelek Modelleri

En güzel örgü bayan yelek modelleri Örgü bayan yeleğimiz 6 adet ip ile örülmüştür.Örgümüz... [Devamı]

Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü Sepet Modelleri
Yün Örgü Sepet Modelleri Örgü ..

Örgü sepetimiz oturma odalarınızda içerisine çiçek koymak için şık ve ideal bir örgü modelidir.Örgümüz... [Devamı]

2018-2019 Bayan Örgü Yelek Modelleri
2018-2019 Bayan Örgü Yelek Mod..

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Modelleri